14.05.2016 Mácháč run fest

Sdílení

Výborný závod v komorním prostředí u Máchova jezera. Opět jsem dostal info od Ondry Bláhy. Závod pořádá Venca Francke, je to bez sponzorů, takže žádná monstr akce s obřími plakáty a stánky, jen dobrá partička běžců. Závody jsou po celý víkend, kdy v sobotu se běží buď 10, 25 nebo 60 km. V neděli jsou kratší běhy na boso.

Na závod jsme jeli i s bráchou Adamem, protože jsme v neděli plánovali orientační závod dvojic na MTB v seriálu Tři pro zdraví. Áda se na delší běh moc necítil a tak zvolil desítku, kterou ale nezaběhl vůbec zle. Sice tvrdil, že to bylo kvůli tomu hezkýmu pozadí té slečny před ním, ale asi by se hecl i tak :-). Já a Ondra Bláha jsme se postavili na start střední tratě. Takhle dlouhý závod jsem běžel naposledy před 8 roky, takže jsem netušil, do čeho jdu, jakým tempem začít. Rozběhl jsem to svižně, snažil jsem se držet krok s těmi vepředu. Ale při prvním velkém stoupání jsem cítil, že to je tempo, které nedokážu vydržet až do cíle. Po překonání nejvyššího bodu na sedmém kilometru se následně prudce sbíhalo dolů a následně byly skoro tři kilometry k první občerstvovačce na desátém kilometru. To jsem věděl, že vysoké tempo ze začátku trošku odskáču. Trošku jsem se osvěžil a pokračoval na dalších cca 15 km. To už byl terén zvlněný, mírné kopečky nahoru a dolů, běžecky super terén i nádherné okolí, to jsem ale už moc nesledoval, soustředil jsem se na sebe. Běh v tom jemném písku byl docela vysilující, trošku se to smekalo. Po dalších 6 km jsem si musel odskočit, žaludek začal stávkovat, asi po gelové stravě. Nedělá mi moc dobře. Potom se mi břicho umoudřilo a plahočil jsem se k cíli. Navíc se mi trošku zbláznila GPS v hodinkách a narovnala mi část trasy, takže jsem si myslel, že to je do cíle dál než bylo ve skutečnosti. Takhle jsem až skoro do cíle pořád předpokládal, že tam bude ještě nějaké tří kilometrové kolečko. Sice s větší krizí, ale v cíli.

Po doběhu jsem se šel namočit do mácháče, voda byla příjemně studená. Po 15ti minutách dorazil Ondra a krátce před ním Áda na trati 10 km.

Nakonec z toho byl čas 2:08, což bylo trošku zklamání. Naopak radost, že jsem se dokázal i přes krizi hecnout a běžet to prakticky v kuse (nepočítám dvě hodně prudké krátké stoupání). Celkově jsem byl 19/16 v kategorii. Ondra 42/27. Áda na desítce 19/7.