03.06.2017 Czechman Pardubice

Sdílení

Poloviční ironman je už řádná porce kilometrů a pro mě velká neznámá. V závodním tempu strávit několik hodin, v mém případě 5 a více, s tím jsem žádnou zkušenost zatím neměl. Na závod jsem se nijak zvlášť nepřipravoval, což s odstupem můžu hodnotit jako drobnou chybu. Na závody jsme jeli s Honzou Walterem a Frantou Schovalem. Už od rána jsem byl trošku nervózní, takže jsem dokázal zapomenout i mobil doma - jsem blbec. Původní předpověď sice slibovala mírnější počasí, ale realita byla neúprosná. Už od rána bylo vedro a rozhodně to nevypadalo, že by se nám sluníčko nechtělo posmívat i nadále. Před závodem jsem do sebe nebyl schopný dostat pořádné jídlo a spolu s odporem vůči energetickým gelům to nevěstilo nic dobrého.

V průběhu dopoledne jsme se rozjel na kole a potom chvíli zevloval ve stínu. Depo pro mě byla taky změna, věci na běh a kolo se ukládaly do samostatných tašek na háčky, nebylo tak možné je nechat u kola. Radši jsem si to dvakrát prošel, abych si zapamatoval, kde ty tašky mám. Nechtěl jsem se po vyběhnutí z vody dostat do situace, že budu hledat, kde je taška pověšená. Čas startu se neúprosně blížil, takže jsem se natáhnul do neoprenu a šup se rozplavat do vody. Ta byla neuvěřitelně čistá a bylo krásně vidět na dno. Navíc teplota byla akorát, krásně osvěžovala.

Ped startem jsem se postavil v zátoce ke kraji, abych se zbytečně nemlátil s ostatními plavci. Po zvuku startu jsem nechal nedočkavce a v klidu si plaval svoje tempo. Od první bójky jsem si držel optimální tempo. Musím říct, že se mi plavalo dobře. V jednu chvíli jsem ale musel trošku zrychlit, protože vedle mě plaval kluk, který měl trošku problém držet směr, taková užovka. Dvakrát to do mě z boku našil. Zpomalit jsem nechtěl, tak jsem si zrychlil. Po výběhu jsem ze sebe chvíli dostával neopren. Jak jsem vyjel na kole, tak mě začalo předjíždět docela dost lidí. Asi i proto jsem se snažil jet rychleji než na co jsem měl. Tímto závodem jsem si zvýšil své tréninkové kilometry na kole o šestinu. No v závodě s tím už nic neudělám. První okruh se mi jel dobře, ale ve druhém jsem cítil, že to není ono. Asi jsem k tomu méně pil tekutiny a jedl. Žaludek mi ale začal stávkovat a horko těžko jsem do sebe dostal aspoň nějaký ionťák, natož banán nebo tyčinku. Při dojezdu druhého cyklistického okruhu jsem na závěrečné rovince ještě zkoušel najet nějaké vteřinky a to rozhodně byla chyba. Místo toho, abych si uvolnil nohy frekvenčnějším šlapáním, mě akorát začaly ještě víc bolet, především zadní strana stehen. Před sebou jsem měl závěrečný půl maraton, tedy lehce přes 21 km běhu. To je slušná porce běhu i samostatně, natož po třech a půl hodinách "zábavy". První kilometry to ještě jakžtakž šlo, ale od druhého kilometru to se mnou šlo z kopce. Běžet jsem dokázal až do pátého kilometru, potom to bylo jedno velké utrpení. Nebyl jsem se schopný přesvědčit k souvislejšímu běhu, takže se z toho stal takový indiánský běh. Už to nebylo jen o doběhnutí do cíle, dával jsem si daleko skromnější milníky - jednotlivé občerstvovačky. Na každé něco vypít a hromadu vody na hlavu a tělo, abych se trochu zchladil. Asi na patnáctém kilometru jsem zkusil i redbull a ten mě nakonec trošku nakopnul. Žaludek se zklidnil a pár závěrečných kilometrů jsem dokázal běžet v kuse.

Po doběhu do cíle jsem se cítil fakt šťastný, že už to mám za sebou a dokázal jsem se přemoct a dostat do cíle. Závody nevzdávám, byl jsem tak vychovávaný už od dětských závodnických let. Vyzvednul jsem si věci z depa a odvezl jsem si je k autu. No došel, na kolo jsem se neodvážil nasednout. Kluci šli ještě zpět na jídlo a vyhlášení, ale já na to neměl ani pomyšlení. Nakonec jsem si tam dal "čelíčko" o stůl a hodinu odpočíval. To mi dost pomohlo. Pořádné jídlo jsem do sebe dostal až doma po desáté večer.

Byla to opravdu velká zkušenost a věřím, že další půlka, kterou chci absolvovat v Praze na konci července bude lepší. Navíc s tím hrozným časem snad nebude takový problém vylepšit si osobáček.

Výsledný čas tak byl 05:38:20 a to je na míle daleko mému cíli, tedy 05:15:00. Celkově to stačilo na 339/86 v kategorii.

Výsledky celkověVýsledky kategorie

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..