11.06.2017 Triatlon Příbram MČR

Sdílení

Tak tento závod byla další moje premiéra, první závody na tratích olympijského triatlonu. Loni bych se asi na něj neodvážil, protože bylo moje plavání hrozné a 1,5 km je docela dost. Na letošní rok jsem ale plaval na mé poměry hodně a s vodou jsem tak už větší kamarád. Sice rychlost stále mizerná, ale delší vzdálenosti mi nedělají problém.

Závody se konaly v Příbrami v areálu městského přírodního koupaliště Nový rybník. Bohužel letos pršelo pět mizerně, takže se málem nestihl napustit. Takže se teoreticky mohlo stát, že by se plavání odehrálo v bazénu. Ale nakonec se plavalo, přestože vody nebylo zrovna moc a člověk se mohl uprostřed koupaliště postavit na nohy a vodu mít až po pás.

Po absolvování Czechmana v Pardubicích minulou sobotu jsem se celý týden cítil pod psa. Sice jsem se byl v neděli proběhnout, ale tělo mě důrazně žádalo o shovívavost. Navíc jsme měli na počátku týdne výjezdní poradu (a teambuilding) u Máchova jezera, takže se taky nedalo očekávat navyšování tréninkových kilometrů. Podařilo se mi ale jít dvakrát si zaplavat, takže jsem využil poradu i sportovně. Pořád jsem doufal, že během týdne se tělo zvetí a já si zase budu poskakovat. Nakonec jsem po čtvrtečním tréninku rezignoval (kombinace kolo + pomalejší běh) a dal si na pátek a sobotu volno.

V neděli jsem vyrazil dřív, než kdybych jel jen na dospělou část závodu a cestou se ještě zastavil u Ludvíka na Řitce. Do Příbrami jsem se dostal i tak dost brzo a mohl si aspoň zafandit s ostatními "dospěláky" u dětských kategorií. Pro triskáče z toho cinkla jedna stříbrná pro Lucase Dubu, který sice po plavání a kole vybíhal do běžecké části s pár sekundami náskoku, ale pozdější vítěz se ukázal v závěrečném okruhu opravdu silný. Další medaile z toho sice již nebyly, ale mlaďoši se prali s tratí i soupeři statečně.

Pak jsem se už začal připravovat na závod sám. Po zkušenosti z minulého víkendu jsem trošku zlepšil pitný režim a snažil se vyvarovat přímého sluníčka. Dokázal jsem do sebe dostat i něco jídla, takže z pohledu přípravy bylo všechno v pořádku. Ale stejně mi pořád v hlavě hlodal můj aktuální stav. Nohy mě pořád bolely a tak jsem se bál, abych zase nevyhořel v běžecké části. Tělo je ale mocný stroj a v pravý čas dokáže zafungovat automatizmus. Jak zazněla trubka, jakoby ze mě všechno spadlo a správné závodnické návyky byly zpátky, únava zapomenuta.

Plavalo se na čtyři kola s meziběhem do dalšího okruhu. S tímto jsem neměl moc zkušeností, tak jsem doufal, že se nebudu při přeběhu moc motat. Ale celkem mi to vyhovovalo, bylo to příjemné zpestření a díky tomu jsem měl i jasnou představu, kolik už mám uplaváno a kolik mi ještě zbývá. Ti nejrychlejší plavci mě sice doplavali o kolo, ale to se dalo čekat. Depo jsem zvládnul obstojně a těšil jsem se na kolo. To se jelo taky na čtyři kola. Trať na rozdíl od Czechmana byla zvlněná, takže žádná placka. Nohy se točily dobře, takže jsem si držel optimální rytmus. V závěrečné části každého okruhu byla i část, kde se dala použít hrazda, takže jsem ji na kole nevezl zbytečně. Ke konci posledního okruhu jsem nechtěl udělat stejnou chybu jako o týden dříve a i za cenu drobného zpomalení jsem jel více frekvenčně. Po přezutí mě už čekaly jen čtyři závěrečné okruhy v běžecké části závodu. Běželo se mi dobře, ale stejně jsem si říkal, jestli neběžím za hranou, aby mi opět nedošlo. Po prvním okruhu to ale ze mě spadlo, to už jsem byl přesvědčený, že to je tempo, které dokážu udržet až do cíle. Profil nebyl úplná rovina, ale nepřišlo mi to až tak moc náročné, pouze v zadní části se závod lehce zvedal. V průběhu běžecké části jsem předbíhal hromadu dalších běžců, ale z toho se nedalo usoudit, jestli to nejsou borci o kolo zpět. I tak to byl dobrý pocit:-).

Výsledný čas byl 02:25:52 což stačilo celkově na 39/28 v kategorii. V běžecké části jsem měl 12. nejrychlejší čas v tempu 4:06/km. Jo, to nebylo tak špatný.

Výsledky muži 20-39 (excel)Výsledky muži vše (excel)
Výsledky kategorie (pdf)Výsledky vše (pdf)

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..