12.08.2017 ČP sprint triatlon – Velká cena města Sokolov

Sdílení

Můj první letošní sprint triatlon (0,75 x 20 x 5 km), letos mi to přijde prostě nějaké krátké a ve spěchu 🙂 . No a taky se pořádně vydařil, míněno lehce ironicky. Už když jsem se registroval, tak jsem si to nějak v hlavě pomotal a myslel jsem, že je to v Chomutově. Ten je od chaty kousek, takže ideální varianta. Bohužel Sokolov (skutečné místo startu) je přece jenom trošku z ruky. Záměnou místa to začalo a pokračovalo zapomenutým neoprenem. Plavání sice je krátké, ale to počasí mě řádně vytrestalo. Jednalo se o závod ČP, ale pořadatel se netajil "despektem" vůči registrovaným a při rozpravě nám dával najevo, že o pořádání ČP nestál, že má radši závod pro hobíky. No zrovna já jsem přímo prototypem výkonnostního triatleta, sám bych se hned zařadil do kategorie "hobík". Ale tam bych body do hodnocení poháru nedostal. O oblibě hobíků svědčilo i zvýhodněné startovné pro tuto kategorii 🙂 .

Celý závod se odehrával na jezeru Michal u Sokolova. Voda byla docela čistá, jaký rozdíl oproti Jiříkovu. Teplota vody byla v pohodě, tady problém nebyl. Ale na břehu foukalo a v kombinaci s nízkou teplotou vzduchu už to žádný med nebyl. Po úvodním rozplavání jsem tak na břehu klepal kosu. Byl jsem jeden z mála, který byl bez neoprenu, protože jsem prostě vůl a nejsem si schopný zkontrolovat všechny své věci. Start se navíc o hezkých pár minut, protože policie dorazila později a nemohlo se vystartovat bez potvrzení úplné uzavírky cyklistické části. Jak já se těšil do vody...... Hned po startu jsem se snažil dát si první dvoustovku rychleji, abych se trošku dostal do tempa. To se mi ale moc nedařilo, navíc jsem měl hendikep proti ostatním plavcům v "gumě". Plavalo se na jeden okruh. Z vody jsem vylézal zhruba tam, kde jsem čekal, v druhé části startovního pole.

Cyklistická část probíhala hákovým způsobem prvních deset km do kopce a zbylých km sjezd zpátky. Ještě že to nebylo obráceně, krásně jsem se do kopce zahřál. Pár chlapů jsem předjel, ale po plavání byly rozestupy docela velké a na takto krátké trati se nedaly čekat ve sjíždění žádné zázraky. V půlce kopce mě předjely první dvě ženy, které startovaly do plavání pár minut za námi. Nejely o moc rychleji než já, ale nechtěl jsem jet za nimi v háku, takže jsem si celý kopec nechával pár metrů rozestup, ať nezasahuji do ženské části závodu. Přišlo mi to tak lepší i za cenu, že bych mohl pár sil pošetřit. Z kopce jsem na tom ale byl lépe a trošku jim ujel. Nebylo to ale o moc, do depa jsem dorazil jen o pár sekund dříve než holky.

Depa zvládám docela dobře, takže jsem se tam moc nezdržoval a šup na běh. Při natahování pásku s číslem jsem si ale pás přišlápnul a číslo strhnul (na cyklo část nebylo povinné). Tudíž mi nezbylo nic jiného, než si ho vzít do ruky.

Běžecká část obíhala jezero Michal, první část byla v terénu (nezpevněné cesty) se dvěma výběhy, druhá část již byla po asfaltu. První holka zvládla (i díky mojí lapálii s číslem) depo rychleji a měl jsem ji pár desítek metrů před sebou. Běžel jsem zhruba stejně rychle a až do cíle ji měl stále na dohled. Běžeckou část jsem zvládl bez problémů, přestože to byl pěknej sprint, držel jsem si celou dobu stabilní tempo. Na trati se mi podařilo ještě pár chlapů předběhnout. Jeden chytnul druhou mízu a při jednom seběhu se na mě přilepil. Neměl jsem ale zájem o nějaké sprinty do cíle a chtěl jsem rozhodnout už na trati. Do mírného kopce ve druhé půlce běhu jsem mu tak několikrát nasadil a na horizontu jsem ho urval. Evidentně to bylo maximum, co byl schopný dát, dál se už o nic nepokusil 🙂 .

Pocity ze závodu tak byly smíšené. Plavecká část byla pomalejší i díky prochladnutí před startem, kolo asi můj standard, na víc nemám. Běh byl z mé strany dobrý, ale díky rozestupům po cyklo části jsem už moc chlapů nepředběhl. Celkově z toho bylo 51. místo, 24. v kategorii mužů do 39 let. Celkový čas 1:06:45.

Výsledky vše (pdf)
Výsledky kategorie (pdf)

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..