15.05.2016 Klánovický miniAdventure

Sdílení

Závod je zařazen do seriálu 3 pro zdraví spolu s duatlonem v Újezdu a XC v Úvalech. Jedná se o tzv. zážitkový závod dvojic na MTB. Defacto orienťák na kolech ve dvojicích s plněním různých úkolů. Časový limit je 3 hodiny. Po předchozím závodě nás s bráchou Ádou docela bolely nohy, ale bral jsem to jako takový sranda závod pro širokou veřejnost, nic víc.

Na start jsme s bráchou dojeli docela brzo, abychom startovali co nejdřív, protože se vyjíždělo v minutových intervalech. Po nádherné sobotě se v neděli zatáhlo a bylo docela zima. Takže teplejší oblečení přišlo vhod. Vyrazili jsme snad jako třetí a hned na podiu u startu jsme plnili první úkol, uřezání špalku. List pily byl docela volný, takže to nebylo vzorově rovně, ale upižlali jsme to:-). Pak už jsme si vzali mapu se zakreslenými kontrolami a stanovišti s úkoly a svištěli pryč. Hned první kontrolu jsem trošku zakufroval, moje chyba. Neodhadl jsem vzdálenost. Nakonec jsme ji našli a vyrazili na kontroly v Úvalech. Tam jsme všechno našli bez problémů, všechny úkoly jsme taky svižně splnili a vyrazili jsme směr Úvaly. Zde to bylo hlavně o rychlosti na horáku, kde jsem trošku ztrácel, Áda musel víc tahat, rychlostně na tom byl líp. Zde jsme trošku udělali chybu v pořadí kontrol, kdy jsme  si nechali jednu kontrolu v Klánovicích a za Běchovicemi na později, což byla chyba. Následně jsme už nestihli objet dvě kontroly v Dolních Počernicích. Nebyl jsem si jistý odhadem času, takže jsme ještě obětovali jednu v Běchovicích a vyrazili jsme na ostatní. Nakonec jsme dojeli se slušnou časovou rezervou, ty chybějící kontroly bychom určitě stihli. Vyluštili jsme i poslední logickou úlohu, která se prolínala více stanovišti a spokojeně odpočívali. Ještě že jsme jeli hned tak na začátku, protože se následně spustil slejvák a hromada dvojic na cestě zmokla.

Závod to byl super, opravdu výborně zorganizovaná akce, dobré úkoly. Celkově sedmé místo, v kategorii MM70 čtvrté místo. Což bylo i s 15 minutami k dobru v cíli po náročné sobotě dobré.

Výsledky

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..