19.05.2018 Běh Satalickou oborou

Sdílení

Závody prakticky za humny, to byl hřích se jich nezúčastnit. Navíc když to pomáhá pořádat kamarád Dan Stehlík (taky bývalý lyžař). Již tradiční akce pro děti (a i pro rodiče) se koná v Satalické oboře na tratích od 150 m až do 900 m.

Na závod jsem vyrazil sám s holkama, Hanka byla na prohlídce na Pražském hradě. Závody byly moc hezky zorganizované s klasickým zázemím z malých závodů. Všude blízko a neuvěřitelné množství prcků. Těch snad bylo letos přes 250 🙂 .

Jako první startovala Markétka na trati 300 m (ročník 2012-2013), což obnášelo dvakrát dokola ten nejkratší okruh. Na rozdíl od hromady dětí Markétka při běhu nepláče, ale zde byl opak pravdou. V první zatáčce spadla na koleno a od té doby plakala až do cíle. No to bylo stěžování si, že ji to bolí, ještě teď mi z toho jde hlava kolem. Stačilo strčit do pusy lízátko a všechno bylo zapomenuto. V cíli z toho bylo umístění někde ke konci výsledkové listiny, což ale nikomu nevadilo.

Krátce po Markétce startovala i Anetka na trati 600 m - jeden velký okruh (ročník 2010-2011). Anetka narozená na Silvestr má ze sportovního pohledu smůlu na kategorie. Jako ročník 2010 spíš spadá k dětem v ročníku 2011. I ve výsledcích by tak byla v ročníku 2011 na druhém místě. Celkově se umístila ve spodní půlce tabulky. Jasně se ukazuje, že bez většího pohybu se z ničeho dobrý výsledek neudělá 🙂 . Co je pozitivní, na závody se holky vždycky moc těší a nemusíme je nutit.

V rámci dětských závodů je i běh pro rodiče. No málem jsem nestihnul start, ale nakonec se vše zadařilo a já si mohl taky zaběhat. Běželo se celkem 900 m (jeden velký okruh a dva malé). Nejsem žádný rychlík, tak jsem nechtěl tahat tempo a nejdříve se přesvědčit, kdo na tom jak je. Od startu jsem se tudíž držel někde na druhém třetím místě. V průběhu trati se přede mnou měnili borci na vedoucí pozici, ale všichni postupně odpadávali. Nakonec jsem se po půlce trati ocitnul na špici úplně sám s několika sekundovým náskokem. Ani jsem nemusel běžet úplně naplno a v pohodovém tempu si doběhnul do cíle pro vítězství. Holčičky z něj měly neuvěřitelnou radost a hrozně se těšily na vyhlášení, až mě tam uvidí. To opravdu potěší.

Výsledky 2018

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..