20.05.2018 Craft Team Running

Sdílení

Původně jsem chtěl v neděli jet na dlouhé kolo (psal mi Honza Walter) a i kdybych se s klukama nedohodl, měl jsem to na dopoledne v plánu. Pak mi ale volal brácha, že jsem odpoledne "nominován" do Craft štafety v rámci nové série Craft Team Running. Kdyby to nebyl Áda, tak bych asi odmítnul, ale tady mi to nedalo. Na kolo jsem sice šel, ale dal jsem si jen kratší vzdálenost, abych ještě stihnul dopoledne uvařit oběd. A po obědu šupky dupky na metro a směr Anděl na Portheimku. "Organizátor" štafety Darek se ze závodu šikovně vyzul s výmluvou na natažený sval. Ale náhoda tomu chtěla, že se to ráno vydal vyjímečně do kostela Jirka Mareš a slovo dalo slovo a čtvrtý člen týmu byl na světě. Náš tým tak byl ve složení:
Jakub Holý
Jiří Mareš
Tomáš Hrůza
Adam Holý

Závod se běží o celkové délce 1/2 maratonu (tady to bylo kratší) rozdělený do 16ti úseků. Běží čtyřčlenné týmy, kdy každý člen týmu musí běžet aspoň dva úseky. Nasazení na jednotlivé úseky nebo počet úseků je plně na dohodě týmu dle situace a stavu závodníků. My rychlejší běžci (já a Jirka) jsme obsadili první dva úseky. Po startu se (jako na většině závodů) na špici objevili borci, kteří akorát přepálili tempo a od půlky po nich nebylo ani vidu ani slechu. Já si držel konstantní tempo a na předávku se dostal jako druhý v závěsu za rychlonohým běžcem. Jirka na druhém úseku zaběhl výborně a získal výrazný náskok. Ten jsme navyšovali metr za metrem a už od půlky bylo jasné, že nemůžeme být poraženi. Nebylo tak nutné ani nějak taktizovat, že by Jirka nebo já běželi více úseků a spravedlivě jsme si to rozdělili. Cílem jsme proběhli v celkovém čase 1:03:58. Nejrychlejší úseky zabíhal Jirka Mareš, já hned v závěsu. Ale i časy Ády a Toma byly velmi dobré.

Výhra byla kytička (povedlo se mi ji bez větších obtíží donést domů Hance), set piv, šampáňo a pohár. Ten zůstane na prodejně Vavrys k vystavení.

Takže suma sumárum výborný závod, kde jsem se neuvěřitelně dobře bavil. Organizace (až na zpoždění startu) velmi dobrá a Standa Bartůšek při moderování nezklame. Nechápu, jak po tom mluvicím maratonu dokáže ještě doma mluvit. Já bych mlčel do dalšího dne 🙂 . Pokud mi vyjde čas na nějaký další závod, docela rád se zúčastním. Ideální je ten na konci září opět v Praze.

Výsledky štafeta (pdf)
Výsledky štafeta (xls)

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..