23.10.2016 Klánovický půl maraton

Sdílení

Na terénní půl maraton v Klánovicích jsem se opravdu těšil. Rovinatá trať po lese, změna oproti silničním závodům. Podařilo se mi přemluvit i bráchu Ádu a to dokonce na celou trať, ne jenom na desítku. Startovní čísla jsem vyzvedl už den předtím, zajel jsem si do Klánovic na kole, abych se trošku provětral. Počasí v den závodu bylo sice hezké, ale chladné. Takže jsme se dohadovali, jestli běžet v dlouhém triku, v trenkách nebo v dlouhých kalhotech. Nakonec vyhrál kompromis, 3/4 kalhoty a dlouhé triko. Na startu se v hlavním závodu sešlo více než 700 lidí, takže se dal očekávat hezký vláček na úzkých lesních cestičkách.

Závod jsem rozběhl svižně a snažil se to nepřepálit, abych někde na patnáctém kilometru opět hořce nelitoval. Po počátečních dvou kilometrech se pole nadělilo a já téměř celý půlmaraton absolvoval s Martinem Matulou, občas jsme se prostřídali, někdo nás doběhl, potom zase odpadl, občas jsme někoho předběhli. Po celou dobu žádná krize, držel jsem si své tempo, jedním slovem paráda. Martin Matula ale nakonec dva kiláky před cílem zapnul turbo a začal se mi vzdalovat. To už jsem ale věděl, že to do cíle dám na pohodu. Čas byl pro mě příjemným překvapením, dostal jsem se pod 1:26 h. Sice jsem si ještě v první čtvrtině myslel, že bych se mohl dostat k 1:25 h, ale to asi jen v případě silničního závodu. Áda se nakonec docela hecnul a doběhl v čase 1:40 h. Asi ani sám nečekal, že to tak odběhne.

Celkově jsem doběhl 24/9 v kategorii. Áda celkově 143/57 v kategorii.