27.08.2016 XC Velká cena Úvaly

Sdílení

Jediný klasický závod na horských kolech v roce 2016, poslední závod ze série 3 pro zdraví (lokální závody Klánovice a okolí). Na závody se udělalo neuvěřitelné vedro, takže bylo na padnutí. Na závodech jsme se opět potkali s Honzou Walterem, jako klánovičák to má ještě blíž než já. Letošní ročník byl zajímavý i pozvanými borci, mezi kterými nechyběl Honza Škarnitzl (olympionik z Ria), Matouš Ulman, Tomáš Paprstka a další. Takže konkurence více než dobrá.

V jeden den se jel MTB závod (25 km) v pěti okruzích. A kdo si chtěl přidat, tak cca hodinu po dojetí prvního závodníka byl plánován ještě běh na jeden okruh, tedy 5 km. Kdo absolvoval obojí, obdržel titul "Úvalský drsňák":-).

Závod se odstartoval malou vsuvkou přes náměstí, aby se celá masa nestřetla při nájezdu na úzkou lávku přes potok. Další kola už to bylo hezky dvakrát po lávce přes potok, ale překvapivě nikdo za celý závod do potoka nespadl. Jelo se mi dobře, i když jsem s nejlepšími, zvlášť v kopcích, nemohl držet krok. Celý závod jse absolvoval zhruba ve středu startovního pole, jednotlivá kola celkem vyrovnané časy, takže bez větší krize. Protože jsem jel pomalu, tak jsem měl méně času na regeneraci před běžeckou pětkou. Holt příště musím jet rychleji:-). Na té jsem začal dobře, ale přece jenom to bylo se slušným převýšením, takže jsem se ve druhé polovině začal propadat.

V cyklo části jsem byl v kategorii 24., v běžecké části 5. Součet průměru na 1 kolo z cyklo a čas na 1 kolo z běhu mi dohromady stačil na konečné šesté místo. To byla docela spokojenost.

Dokonce jsem byl v závěrečné tombole vylosovaný a získal jsem perfektní spacák značky Warmpiece, Viking 600. Teď ho ještě v nějaké velké zimě otestovat.