17.05.2018 ČSOB golf Hostivař 10 km běh + SwimRun

Sdílení

Otevřené mistrovství ČR v běhu naboso jako součást závodů na 10 km po golfovém pažitu v areálu Golf Hostivař. Závod, na kterém se opět podílí triatlonoví nadšenci TTT parta s titulárním sponzorem bankou ČSOB. Jako doprovodný závod byl přidán SwimRun, tedy 3x kombinace plavání a následného běhu. To je změna oproti minulým ročníkům, kdy se tu konal Aquathlon.

Měl jsem tyto závody nesměle v hlavě, ale tak nějak jsem ani neplánoval, že bych se jich zúčastnil. Navíc i s tím vědomím, že výjimečně jsem měl tento čtvrtek převážet holky na kroužky (atletika, skokánek) a tak mi to nevycházelo časově stihnout start. Nakonec to ale Hanka vymyslela, že mladší ze Skokánka vyzvedne mamka od Markétčina kamaráda a tu starší si vezmu sebou na závody. Vyzvedl jsem ji tak o něco dřív z atletiky a hurá směr na Hostivař. Protože jsem počítal, že dorazím na poslední chvíli, ani jsem neregistroval Anetku na vložené dětské závody. Vzhledem k problémům na registraci (a možná i dalším) se nakonec start posunul a i Anetka by své závody stihla. No škoda, zazávodí si až o víkendu. Na závodech už většinou mají problém při vyzvedávání zmáknutý a tak mě u závodu, který se koná několik let po sobě překvapilo, jaký v tom měli chaos. A to jsem jen potřeboval zaplatit startovné, protože jsem se registroval dva dny předem a to už byla zakázána online platba. Na registraci jsem ani nedostal tašku, ale vracet se mi pro ni nechtělo.

I přes drobné komplikace na registraci ale vše směřovalo k závodům. Trať desítky sice není nijak profilově náročná, ale různé golfové hrbolky a terénní nerovnosti přece jenom dají co proto. Neodvážil jsem se běžet na boso, takže jsem si "zbaběle" obul svoje botičky. Kolem mě ale běželo tolik borců bez bot, že to příští rok asi zkusím taky. Hned po startu vyrazila silná skupinka závodníků vpřed a já kousek za nimi. Jako tradičně rozbíhám závody na prvním kilometru rychleji (tepovka se tak stihne ustálit na své odpovídající hladince) a pak už běžím svým konstantním tempem. Byly to letos moje první běžecké závody, takže jsem nechtěl přepálit. Běželo se mi dobře a všechna kola jsem dal ve vyrovnaném tempu. Kilometrově to bylo něco přes deset km, tempo ale stále solidní cca 3:51 / km. V cíli tak z toho bylo celkově 9. místo, v kategorii 6. Zde jsou průběžné mezičasy:

Když už jsem byl tady, tak proč se nezúčastnit i dalšího doprovodného závodu, ne? Na SwimRun jsem se opravdu těšil, tento typ závodu jsem doposud neabsolvoval. No voda v jezírku mi to svojí teplotou chtěla komplikovat, ale proč se toho bát.... Na startu se sešla docela početná skupinka sportovních nadšenců a bylo nás snad přes 30. Po startovním "výstřelu" se oběhlo jezírko a šup do vody na první 150 m okruh v golfovém jezírku. A tady byla ta zrada. Prvních 50 metrů jsem absolutně nebyl schopný plavat a reálně jsem si myslel, že to dneska nedokážu dokončit. Ale tělo nakonec pochopilo, že nemá jinou možnost a pohyb ve vodě se výrazně zlepšil. Po doplavání plaveckého okruhu se obíhalo jedno cca 1 km dlouhé kolečko. A pak znovu šup do vody. Celkem tedy 3x plavání 150 m a 3x běh 1 km. Plus na počátku "rozřazovací" oběh rybníčku. Cíl jsem protnul jako 8. celkově a 7. muž. Veronika Andrlová mi ve vodě vždy nadělila takovou raketu, že jsem ji na tom krátkém běhu nebyl schopný doběhnout. Z tohoto doprovodného závodu jsem byl vyloženě nadšený a Anetka snad ještě víc. Ta si tam na závodech našla i nějaké dětské kamarády, takže dokázala cca 4 hodiny strávit na závodech a nenudila se. Vždy jsem ji jen jednou za čas zkontroloval, že je v pořádku a nemusel jsem se o ni starat. Zde jsou detaily jednotlivých kol. Vypovídající hodnotu mají jen druhé a třetí kolo vzhledem k umístění průběhové brány:

Při odjezdu z těchto závodů jsem měl vyloženě radost. Tempo na desítku stále docela dobré a i následné intervalové běhání jsem zvládnul bez nějaké krize. A teď už jen poslední týden příprav na triatlonový otvírák v Poděbradech.

Diplom (pdf)
Výsledky 10 km (pdf)
Výsledky 10 km (excel)
Výsledky SwimRun (pdf)
Výsledky SwimRun (excel)

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..