24.07.2016 – Pražský Triatlon Horní Počernice

Sdílení

Tak tenhle závod, co se koná v okolí přírodního koupaliště na Xaverově v Horních Počernicích prostě nemůžu vynechat. Když to mám za barákem, tak by mě hanba fackovala se jen tak povalovat doma:-). Byl jsem měkký a zvolil jsem si kratší variantu (sprint), kde navíc byla i zkrácená voda, tedy 0,375 - 20 - 5 km.

Jak už bylo tradičním zvykem v roce 2016, opět pršelo jako z konve. Respektive na plavání ne, ale průtrž se spustila na kole. Plaval jsem tradičně pomalu, zázrak se tady opravdu nestal. Konkurence byla nevelká, většina si vybrala spíš delší dvojnásobnou vzdálenost. Na kole se mi podařilo na horáku uchytit za pár silničářů a visel jsem za nimi s jazykem na vestě. Naštěstí jen 20 km, což se dalo zkousnout, navíc s vědomím, že to bude potom jen 5 km běhu. Běželo se mi dobře, opět jsem předběhl hromadu slabších běžců, takže to nakonec stačilo v této slabší konkurenci na 7. místo celkově, 5. v kategorii. Takže i když jsem to nepřeceňoval, trošku mě to zahřálo u srdce:-).

Ze závodu žádnou fotku nemám, Hanka byla s holkama doma, počasí opravdu nepřálo.